OPIS TECHNICZNY

BUDOWA
Moduły STOP-PTAK składają się z prętów metalowych ze sprężystego drutu ze stali kwasoodpornej osadzonych na bezbarwnej podstawie wykonanej z poliwęglanu o podwyższonej wytrzymałości, odpornego na działanie słońca, warunków atmosferycznych oraz niskich i wysokich temperatur.

TECHNOLOGIA MONTAŻU:
Ze względu na trwałość i wytrzymałość należy stosować wyłącznie montaż modułów STOP-PTAK przez przyklejanie klejem montażowym, na starannie oczyszczone, suche i odtłuszczone podłoże, w miarę możliwości w temperaturze nie niższej niż 5 stopni. W szczególnych sytuacjach dopuszczalny jest montaż przy pomocy śrub, kołków, nitów, opasek itp. Jednak w moich pracach stosuję te metody niezwykle rzadko. Szczególnie kontrowersyjny jest montaż na kołki i śruby lub nity, gdyż sposób ten powoduje trwałe i nieodwracalne uszkodzenie podłoża, na którym chcemy umieścić moduły STOP-PTAK. Natomiast opaski z tworzywa sztucznego warto zastosować nawet równolegle z klejeniem na ukośnych odcinkach rur spustowych, gdzie często lubią przesiadywać gołębie. Inne miejsce, gdzie taki sposób montażu doskonale zdaje egzamin, to poręcze balkonów w okresach, kiedy nie są używane. Daje to także dodatkową możliwość wielokrotnego montażu i demontażu poszczególnych elementów, w zależności od potrzeb użytkownika.

WYBÓR MIEJSC I MONTAŻ PRAKTYCZNY:
W celu prawidłowego oszacowania niezbędnej ilości modułów STOP-PTAK warto zastosować kilka prostych zasad, które przydadzą się też w przypadku montażu samodzielnego.
Vanti - Projektowanie Stron Internetowych | Wszelkie prawa zastrzeżone © Alpex Group 2010